110 років від дня народження Семена Дмитровича Скляренка (1901–1962), українського письменникаПисьменницька доля Семена Дмитровича Скляренка типова для покоління, яке увійшло в історію вітчизняної культури як один із засновників і творців радянської літератури. Випускник Золотоніської гімназії, він працював у рідному селі Прохорівці, що на Черкащині, бібліотекарем, вчителем. Служив у лавах Червоної Армії, починав навчання в Київському політехнічному інституті, співпрацював у різних газетах, багато писав.
Взагалі Семен Скляренко вирізнявся прагненням завжди бути в авангарді літературного процесу, випробовувати себе в нових жанрах.
Прагнучи збагатитися новими фактами, що могли знадобитися для майбутніх романів, письменник активно взявся за публіцистику.
У роки Великої Вітчизняної війни Семен Скляренко - військовий кореспондент. У цей період він намагається писати художні твори: збірник "Завжди разом" (1942), повісті "Україна кличе" (1943), "Подарунок з України" (1946). Одним з перших починає розробку теми відбудови - роман "Хазяїни" (1948). Проте твір цей вийшов кон'юнктурним, став яскравою ілюстрацією до "теорії безконфліктності", що утверджувалась тоді в літературі.
Прозаїк знову звертається до журналістики і працює над великим романом "Карпати" (1954) - про життя закарпатських русинів, будуючи його на багатій документальній основі.
Розрізнені поодинокі факти, розгорнуті екскурси в минуле, наявні у більшості великих творів С.Скляренка, свідчили про його постійний інтерес до давнини. Отже, звернення письменника до власної історичної тематики було цілком закономірним. Романи "Святослав" (1959) і "Володимир" (1962) по праву вважаються вершинним етапом творчої біографії Семена Скляренка. "Ярослава" - третю задуману книгу - письменник написати вже не встиг.
Працелюбний і продуктивний прозаїк написав чимало. Проте в свідомості сьогоднішнього читача він передовсім живе "Святославом" та "Володимиром". І тут є певна закономірність. Саме з цими творами пов'язане відродження, а згодом і небувале раніше піднесення жанру історичного роману в Україні.