110 років від дня народження Семена Дмитровича Скляренка (1901–1962), українського письменника Письменницька доля Семена Дмитровича Скляренка типова для покоління, яке увійшло в історію вітчизняної культури як один із засновників і творців радянської літератури. Випускник Золотоніської гімназії, він працював у рідному селі Прохорівці, що на Черкащині, бібліотекарем, вчителем. Служив у лавах Червоної Армії, починав навчання в Київському політехнічному інституті, співпрацював у різних газетах, багато писав. Взагалі Семен Скляренко вирізнявся прагненням завжди бути в авангарді літературного процесу, випробовувати себе в нових жанрах. Прагнучи збагатитися новими фактами, що могли знадобитися для майбутніх романів, письменник а
... Читати далі »
80 років від дня народження Бориса Микитовича Харчука (1931–1988), українського письменника
Борис Харчук народився 13 вересня 1931 року в с. Лози Тернопільської області. Навчався у Кременецькому педагогічному інституті, згодом - у Полтавському, 1962 року закінчив Вищі літературні курси у Москві.
Борис Харчук був першим редактором популярного дитячого журналу "Малятко", писав прозу - романи, повісті, оповідання, новели, а також твори для дітей. Його дебютний твір - автобіографічна повість "Йосип з гроша здачі" (1957). Письменник був наділений епічним талантом. Він - автор панорамного роману "Волинь" у 2-х томах і 4-х книгах, який фахівці називають продовженням "Волині" У. Самчука.
Головною темою його творчості була актуальна й на сьогодні тема занеп
... Читати далі »
На думку деяких дослідників вона походить ще від античного фестивалю Деметрія, котрий відбувався на початку квітня, і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не привели - адже її крики були лише обманною луною.
Ще одна гіпотеза пов'язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. Цікаво, що обмінюватися жартами та ставити перед людьми нездійсненні завдання було прийнято у вельми віддалених одна від одної країнах: Швеції, Португалії, Індії.
Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі й датується XVII сторіччям. Щоправда, першоквітнезнавці стверджують, що у Франції він існував із 1564 року, коли там
... Читати далі »
Всесві́тній день пое́зії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.
Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. 2006 року гарний подарунок місцевим поетам з нагоди Всесвітнього дня поезії зробила міська влада Кам'янця-Подільського: посприяла коштами для видання колективної збірки «Грані тисячоліть на струнах слова», до якої увійшло по три вірші 62 авторів.